מאמרים אחרונים באתר
1
בעת ההתקשרות עם משרד החקירות, וודאו כי אתם מקבלים הזמנת עבודה ובה מצוינים כל הפרטים שסגרתם בעל פה, לרבות עלות שעת העבודה. ...
2
לא תמיד האיתור מבוצע על רקע סיבות רגשיות או בנסיבות חיוביות, אלא פעמים רבות יש צורך לאתר גורם על רקע כלכלי, כמו לדוגמא אדם אשר חייב כספים וברח. חוקר פרטי כותב על ביצוע חקירות לאיתו...
3
איכותו של מעקב טוב נמדדת בראש ובראשונה לפי תכונותיו של החוקר הפרטי. על מנת לבצע מעקבים איכותיים על החוקר להיות מסוגל להיטמע בשטח ולהסוות עצמו, להיות בעל תושייה ואינטליגנטי. \ מאת א...
קבלני הוצאה לפועל - בחירה בטקטיקה הנכונה!
כאשר בית המשפט פוסק לטובתו של הזכאי, קיים צפי במערכת החוק כי החייב ימלא אחר הוראות פסק הדין ויעמוד בכל התחייבותיו. אלא שבמקרים רבים קיים פער בין הציפיות הללו לבין מה שמתבצע בפועל, וכתוצאה מכך חייבים רבים משתדלים להתחמק מזרועות החוק וממאנים לבצע את אשר הוטל עליהם.

מאחר ומדובר במקרים רגישים, הנובעים לעתים מחוסר יכולתו של החייב לעמוד בכלל התחייבותיו, יש צורך בטיפול אפקטיבי אשר לא לבית המשפט ולא לעורכי הדין יש את הכלים הדרושים כדי לנהלו. במצבים כאלה, יש צורך להיעזר בקבלני הוצאה לפועל, המתמחים בהפיכת פסק הדין לממשי.

מתי ניעזר בקבלני הוצאה לפועל?

פסקי הדין הניתנים במסגרת מערכת המשפט האזרחי עשויים להיות מגוונים, ולהורות בין היתר על קנסות והיטלים כספיים, צווי פינוי מדירות שכורות או מדירות שלא שולמה עליהן המשכנתא ובמקרים אחרים גם על הריסת מבנים. מאחר והחייבים לא תמיד ששים למלא אחר הוראות פסק הדין, זה תפקידם של קבלני ההוצאה לפועל לעמוד לרשותם של עורכי הדין ומערכת המשפט, ולפעול לצורך גביית החובות שנקבעו.

כיצד עושים זאת?

בפני קבלני ההוצאה לפועל עומדות מספר דרכים על מנת להוציא את פסק הדין לפועל: הם עלולים לעקל את חשבונות הבנק של החייב או לחילופין לעכב את יציאתו מן הארץ. כמו כן, הם יכולים לעכב את חידוש רשיון הנהיגה של החייב, לבצע תפיסת רכב או לחילופין להוציא מדירתו מיטלטלין מעוקלים.

יש לעשות אבחנה בין פעולות המתבצעות באמצעות תקשורת מחשבים (כמו לדוגמא עיכוב חידוש רישיון) לבין פעולות המתבצעות באמצעות הוראת המחוקק בידי רשם ההוצאה לפועל (כמו לדוגמא הוצאת מטלטלין). רק מי שראש ההוצאה לפועל מינה בתור הגרורה שלו לצורך ביצוע התפקיד, יחשב לקבלן הוצאה לפועל. מאחר ומדובר בתהליכים מורכבים מאוד, חשוב לפעול עפ"י חוק ולבחור בגורמים המתאימים לצורך אכיפת פסק הדין.

קבלן הוצאה לפועל - בחירה בטקטיקה הנכונה

חלק מהפעולות שאותן הזכרנו, אמורות ליצור לחץ על החייב ולמעשה לדחוק אותו לפינה, כך שיסכים לשלם את מלוא החוב מבלי שיהיה צורך לממשן. ישנם חייבים שאינם ירתעו מישיבה בבית המאסר כפי כפי שירתעו במידה ורכבם יעוקל או לחילופין אם יעוקלו חפצים מדירתם.

הרי אם נעמוד באופן ריאלי את כלל הרכוש העומד בדירתו של החייב ונשווה את ערכו לגובה החוב- ברוב המקרים יתגלו פערים משמעותיים ולא יהיה די ברכוש זה על מנת להחזיר את מלוא החוב, בייחוד כשמדובר בחובות גדולים במיוחד.

אלא שלפעולת תפיסת הרכב ולהוצאת המטלטלין מהנכס קיים אפקט פסיכולוגי העולה על ערכם הממשי, שכן פעולות אלה גורמות לעוגמת נפש רבה אצל החייב, עוגמת נפש המחייבת אותו לא פעם לעמוד בהתחייבויותיו. לכן, קיימת חשיבות רבה בבחירת הטקטיקה הנכונה, ולממשה בצורה האפקטיבית ביותר, כך שלא יהיה צורך לנקוט בפעולות דרסטיות יותר.

איתור חייבים

עוד לפני שמגיעים למצבים שבהם מאיימים לעקל את נכסיו של החייב, הרי שיש צורך לאתר את כתובתו הרלוונטית. פעמים רבות החייבים ינסו להיעלם כך שלא ניתן יהיה לאתר אותם ובהתאם לכך לא ניתן יהיה לעקל את נכסיהם. במקרים אלה יש לבחור בקבלן הוצאה לפועל אשר מתמחה באיתור חייבים. קבלן הוצאה לפועל יבצע חקירה (בדר"כ בשיתוף משרד חקירות) אשר בסיומה יאותר החייב וידרש לשלם את חובותיו.


איפה אני באתר?
ראשי > קבלני הוצאה לפועל

צרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות שירותים לעורכי דין, מלאו את הטופס הבא:

ההמלצה שלנו
URL בנייה וקידום אתרים
מאז שנת 2005 ועד היום, חברת URL בנתה וקידמה את אתריהם של משרדי עורכי דין רבים. עורכי דין אשר יפנו לחברה ויציינו שהגיעו דרך האתר LawService יזכו להנחה של 15%!
URL בניית אתרים