מאמרים אחרונים באתר
1
בעת ההתקשרות עם משרד החקירות, וודאו כי אתם מקבלים הזמנת עבודה ובה מצוינים כל הפרטים שסגרתם בעל פה, לרבות עלות שעת העבודה. ...
2
לא תמיד האיתור מבוצע על רקע סיבות רגשיות או בנסיבות חיוביות, אלא פעמים רבות יש צורך לאתר גורם על רקע כלכלי, כמו לדוגמא אדם אשר חייב כספים וברח. חוקר פרטי כותב על ביצוע חקירות לאיתו...
3
איכותו של מעקב טוב נמדדת בראש ובראשונה לפי תכונותיו של החוקר הפרטי. על מנת לבצע מעקבים איכותיים על החוקר להיות מסוגל להיטמע בשטח ולהסוות עצמו, להיות בעל תושייה ואינטליגנטי. \ מאת א...
חוות דעת רפואית משפטית ע"י מומחה
כאשר מתרחש מקרה המחייב הגשת תביעה בתחום דיני נזיקין - חובת ההוכחה מוטלת על התובע, ולכן עליו להגיש את מכלול המסמכים הרפואיים הרלוונטים למקרה לרופא מומחה, בתיווכו של עורך הדין, אשר יקבע האם חרג הצוות הרפואי מהסטנדרט המקובל, האם התובע נפגע כתוצאה מחריגה זו, ובמידה וכן - מהו גובה הפיצויים המגיע לו.

חוות דעת רפואיות משפטיות נחשבות למורכבות מכמה סיבות: האחת נובעת מן הקושי לאתר את הרופא המומחה המתאים לצורך מתן חוות הדעת והשניה נובעת ממורכבותם של הפרמטרים שיש לבחון בכדי לקבוע האם התביעה מבוססת או לא. במאמר הבא ננסה להבין מהם אותם פרמטרים ומי ישמש רופא מומחה מתאים לצורך קבלת חוות הדעת.

חוות דעת רפואית משפטיתכך יקבע גודל הנזק

אחד הפרמטרים הראשונים אותם בוחן הרופא המומחה הוא האם הצוות הרפואי שטיפל בתובע חרג מהסטנדרט המקובל בעולם הרפואה. לשם כך יצטרך להגדיר הרופא המומחה את הסטנדרט, תוך הסתמכות על ספרי הרפואה, לתאר את פעולותיהם של הצוות הרפואי בשעת המעשה, על פי המסמכים הרפואיים שקיבל לידיו ועל פי תיאוריהם של התובע ובני משפחתו, ולקבוע האם חלה כאן חריגה.

חשוב להבהיר כי החריגה עצמה מפרוטוקול ההתנהגות המקובל איננה מהווה עילה לקבלת פיצויים, שכן על הרופא המומחה למצוא קשר נסיבתי בין אותה חריגה לבין הנזק שנגרם לתובע. הרי יתכנו מקרים שבהם אותה חריגה מהפרוטוקול, על אף היותה לא רצויה, לא גורמת לנזקים ויהיו גם מקרים שבהם הנזק שנגרם לתובע אינו נובע כתוצאה מחריגה מהסטנדרט.

האם תמיד יש צורך בחוות דעת רפואית?

התשובה היא לא, אם כי נסייג ונאמר כי ברוב המקרים יהיה צורך בקבלת חוות דעת רפואית מקצועית. ישנם מקרים שבהם אין כל ספק לגבי מידת אשמתו של הצוות הרפואי בפגיעתו של התובע, ולכן לא יהיה צורך לעיין בחומר הרפואי על מנת להגיע למסקנה זו. מקרים כאלה עשויים להתרחש כתוצאה משני תרחישים אפשריים: הצוות הרפואי אחז בשליטה הבלעדית לפגיעה הנוצרה בתובע, או לחילופין, הפגיעה המדוברת יכלה להתרחש רק כתוצאה מחריגה מאותו סטנדרט. במקרים שבהם הקשר הנסיבתי הוא מובהק, לא יהיה צורך להיעזר בשירותיהם של רופאים מומחים.

מיהו רופא מומחה מתאים?

עוד לפני שנבין מיהו הרופא המומחה המתאים, חשוב שנבין מי קולע להגדרה 'רופא מומחה'- הגדרה זו מאגדת בתוכה את התארים האקדמאיים של הרופא, וכן את נסיונו המעשי בתחום.

חשוב לציין כי חוות דעתו של הרופא נחשבת כעדות בשבועה לכל דבר, ובמקרים אחדים יהיה צורך לזמן את הרופא לבית המשפט על מנת שיחקר על חוות הדעת שחיבר. על הרופא המומחה להיות מודע לעובדה כי לחוות דעתו יש תוקף של עדות בשבועה.

מטבע הדברים, רופא מומחה בתחום האורתופדיה, לא יהיה מוסמך לכתוב חוות דעת בכל הנוגע לפציעה בעיניים לדוגמא, ולכן חשוב לבחור רופא מומחה המשתייך לתחום הרלוונטי. ככל שתמקדו את בחירתכם במומחה ספציפי, כך חוות הדעת תהיה מקצועית ואמינה יותר.
קבלת הצעת מחיר ו\או פרטים נוספים
מלאו את הפרטים הבאים בכדי לקבל הצעת מחיר ו\או פרטים נוספים בנושא חוות דעת רפואית משפטיתצרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות שירותים לעורכי דין, מלאו את הטופס הבא:

ההמלצה שלנו
URL בנייה וקידום אתרים
מאז שנת 2005 ועד היום, חברת URL בנתה וקידמה את אתריהם של משרדי עורכי דין רבים. עורכי דין אשר יפנו לחברה ויציינו שהגיעו דרך האתר LawService יזכו להנחה של 15%!
URL בניית אתרים