מאמרים אחרונים באתר
1
בעת ההתקשרות עם משרד החקירות, וודאו כי אתם מקבלים הזמנת עבודה ובה מצוינים כל הפרטים שסגרתם בעל פה, לרבות עלות שעת העבודה. ...
2
לא תמיד האיתור מבוצע על רקע סיבות רגשיות או בנסיבות חיוביות, אלא פעמים רבות יש צורך לאתר גורם על רקע כלכלי, כמו לדוגמא אדם אשר חייב כספים וברח. חוקר פרטי כותב על ביצוע חקירות לאיתו...
3
איכותו של מעקב טוב נמדדת בראש ובראשונה לפי תכונותיו של החוקר הפרטי. על מנת לבצע מעקבים איכותיים על החוקר להיות מסוגל להיטמע בשטח ולהסוות עצמו, להיות בעל תושייה ואינטליגנטי. \ מאת א...
שירותי גרפולוגיה משפטית - כיצד לבחור גרפולוג משפטי?
בעולם המשפט לא פעם ניתן להיתקל בחשד למסמכים מזוייפים או חתימות מזוייפות שאותן לא ניתן לזהות באמצעות עין בלתי מזויינת. מאחר שזיופים אלה עשויים להטות את תחנות הצדק, נולד צורך בתחום מקצועי אשר ידע להבחין בין המזוייף לאמיתי.

בדיוק בתווך הזה שבין המציאות לפיקציה, נוצרה הגרפולוגיה המשפטית: יש המשווים בינה לבין גרפולוגיה רגילה, אך למעשה המכנה המשותף בין שניהם הוא שבשני התחומים מנתחים כתבי יד, כל אחד למטרותיו שלו. אלא שבעוד שהגרפולוגיה הרגילה נוצרה כדי לפענח את אישיותו של הכותב, גרפולוגיה משפטית נוצרה במטרה להשוות בין מסמכים ולבצע ניתוח על בסיס אותה השוואה.

גרפולוגיה משפטית - מדע מדוייק ומבוסס!

כפי שניתן לראות, הגרפולוגיה המשפטית הוא אינו תחום פולמוסי או רוחני, אלא הוא מתבסס על עובדות, הנקבעות באמצעות מיקרוסקופ, מצלמה מיקרוסקופית המחוברת ללפטופ, שולחן אור, צילומי מעבדות, תאורת אולרטא סגול וכמובן המיומנות שאותה רכש הגרפולוג. למעשה, ניתן לומר כי גרפולוגיה משפטית שקולה לעבודת בלשנות לכל דבר, היות והיא משווה בין כתבים וחוקרת אותם.

הגרפולוגיה המשפטית מעניינת מאוד, והיא מתבססת על כמה קביעות עיקריות: ראשית, מאמינים כי כתב היד שלנו הוא תוצר ישיר של המוח, ולכן גם חתימתנו אופיינית אך ורק לנו. מכאן נובע שלא ניתן למצוא שני אנשים אשר כתב ידם זהה לחלוטין, גם לא אנשים בעלי קרבת דם. למרות כל הנאמר, גם החתימות שלנו נוטות להשתנות באופן מזערי מחתימה לחתימה, היות ואנחנו אנושיים ואין לנו אפשרות לחתום באותה צורה במדויק בכל פעם. לכן, אם גרפלוגים משפטיים נתקלים בשתי חתימות זוהות לחלוטין, הם יוכלו לקבוע שאחת מהן היא מזוייפת.

מתי נזדקק לשירותי התחום?

החתימות מהוות כלי חשוב בעולם הגרפולוגיה המשפטית, רבות הודות לעובדה שקל לבצע השוואות בין סוגי החתימות על מנת לגלות זיופים, בין השאר באמצעות הקביעות שהזכרנו. יעילות העבודה מול החתימות נובעת גם מן העובדה שהן נפוצות מאוד, ויכולות להופיע על צ'קים, שטרי חוב, חוזים, העברות כספים לבנקים ועל מסמכים נוספים שמהווים חלק משגרת החיים של כולנו.

פעולת זיהוי זיופי החתימות תהיה יעילה במספר מקרים: כאשר מדובר בזיוף חתימות המופיעות על ספחי אשראי, המחאות או תעודות משלוח, כאשר יש צורך לזהות זיופי חתימות במוצרי ערך ואמנות וכאשר עולה חשד לזיוף חתימות במסמכים שונים. אלא שבנוסף לכל המוזכר, תפקידו של הגרפולוג המשפטי יהיה גם להכין את עורך הדין לקראת חקירה נגדית של מומחה, לבצע השוואות בכתבי יד בגרפיטי או באיומים, ולבצע השוואות בין מסמכים על בסיס פרמטרים כמו דיו, גיל המסמך ולחץ הכתב.

בוחרים בגרפלוג המתאים

לאחר שלמדנו כי גרפלוגיה וגרפלוגיה משפטית הם למעשה שני תחומים שונים, ניתן להבין את החשיבות בבחירת גרפולוג המתמחה בתחום המשפטי. הניסיון משחק כאן תפקיד חשוב, היות ודרושה כאן עבודה מדוייקת להפליא. פעמים רבות ממצאיו של הגרופולג המשפטי יכולים להשפיע בצורה מהותית על פסק הדין, ולכן חשוב לבחור בגרפולוג משפטי אמין ומקצועי.
קבלת הצעת מחיר ו\או פרטים נוספים
מלאו את הפרטים הבאים בכדי לקבל הצעת מחיר ו\או פרטים נוספים בנושא שירותי גרפולוגיה משפטיתצרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות שירותים לעורכי דין, מלאו את הטופס הבא:

ההמלצה שלנו
URL בנייה וקידום אתרים
מאז שנת 2005 ועד היום, חברת URL בנתה וקידמה את אתריהם של משרדי עורכי דין רבים. עורכי דין אשר יפנו לחברה ויציינו שהגיעו דרך האתר LawService יזכו להנחה של 15%!
URL בניית אתרים