מאמרים אחרונים באתר
1
בעת ההתקשרות עם משרד החקירות, וודאו כי אתם מקבלים הזמנת עבודה ובה מצוינים כל הפרטים שסגרתם בעל פה, לרבות עלות שעת העבודה. ...
2
לא תמיד האיתור מבוצע על רקע סיבות רגשיות או בנסיבות חיוביות, אלא פעמים רבות יש צורך לאתר גורם על רקע כלכלי, כמו לדוגמא אדם אשר חייב כספים וברח. חוקר פרטי כותב על ביצוע חקירות לאיתו...
3
איכותו של מעקב טוב נמדדת בראש ובראשונה לפי תכונותיו של החוקר הפרטי. על מנת לבצע מעקבים איכותיים על החוקר להיות מסוגל להיטמע בשטח ולהסוות עצמו, להיות בעל תושייה ואינטליגנטי. \ מאת א...
איתור כתובת מגורים ואיתור חייבים
הודות לעידן האינטרנט, פעמים רבות אנו מצליחים לאתר אנשים שהשפיעו על חיינו אך הקשר עמם נותק, באמצעות כלים כמו הפייסבוק או גוגל. אך לעתים, הדחיפות במציאת אותו אדם והקושי לאתר אותו, אינם מאפשרים לנו להסתמך רק על האינטרנט אלא מחייבים אותנו להפעיל אמצעים מקצועיים יותר.

במידה והחיפוש באינטרנט לא העלה תוצאות, יש צורך בגורם מקצועי שיסייע לנו לאתר את האדם החשוב שאבד בחיינו. לא תמיד האיתור מבוצע על רקע סיבות רגשיות או בנסיבות חיוביות, אלא פעמים רבות יש צורך לאתר גורם על רקע כלכלי, כמו לדוגמא אדם אשר חייב כספים וברח.

איך מאתרים אדם אבוד?

ראשית יש לציין כי אך רק חוקר פרטי או משרד חקירות אשר מחזיקים רישיון מורשה, יהיו רשאים להעניק שירות איתור כתובת או איתור חייבים. מדובר בדרישה המעוגנת בחוק, ולכן אם יבוצע איתור כזה על ידי גורם לא מוסמך, בית המשפט או הוצאה לפועל לא יכירו בחקירה כזו כמסמך מחייב.

לקוחות לא פעם חושבים בשוגג כי איתור חייב או איתור כתובת היא משימה פשוטה. אחרי הכל, כמה מורכב זה כבר יכול להיות? מסתבר שמדובר במשימה לא פשוטה, שכן אנשים שיש להם אינטרסים להיעלם, יכולים לעשות זאת מבלי להשאיר (כמעט) עקבות ולכן דרושה טכניקה ומומחיות לא מבוטלת על מנת לאתר אדם כזה.

חוק החוקרים הפרטיים מתייחס בין היתר גם לאיתור כתובות ומגדיר אילו פעולות על החוקר לבצע על מנת לאתר אדם 'אבוד'. כמו כן, מגדיר החוק כי התשלום בגין עבודתו של החוקר במקרים כאלה, יתבצע רק לאחר שזה הצליח להביא ללקוח תוצאות ממשיות.

ההגדרה הזו של החוק מעניקה מוטיבציה לחוקרים לאתר את האדם החייב שכן אחרת לא יקבלו עבורו את התשלום המגיע להם, אם כי יש לציין כי לאחר שהחוקר מצליח לאתר את החייב, במיוחד אם היה מדובר בפעולה מורכבת כמו איתור החייב בחו"ל, התשלום בגין עבודתו עשוי להיות גבוה מאוד.

סוגי איתורים מורכבים

ישנם מספר סוגי איתורים הנחשבים למורכבים יותר מכלל האיתורים הקיימים: הכוונה לאיתור חייב המקבל גיבוי מקרובי משפחה ומחברים, אשר מנסים להסתיר אותו או לחילופין מתחבא אצל גורם שלישי ולכן קיים קושי לאתר אותו.מה שאנו מכנים חי במחתרת.

הכוונה גם לבעלים אשר הותירו את נשותיהן כעגונות, בני משפחה שנמסרו לאימוץ לפני 18 שנה ומעלה, חייבים אשר נפטרו, נשפטו לכלא או עזבו את הארץ, איתור אנשים לפי פרמטרים שאינם אקטואליים, כגון שם משפחה קודם, מקום עבודה קודם וכו'. כל האיתורים שהוזכרו מקשים על החוקר לבצע את עבודתו.

מהי פרוצדורת העבודה מול החוקר הפרטי?

אדם שמתבקש לאתר אדם אחר, יהיו נסיבותיו באשר יהיו, נדרש לחתום על הזמנת עבודה מול החוקר הפרטי. הזמנת עבודה מעגנת את כל התנאים שסוכמו בעל פה, לרבות המחיר שיגבה החוקר הפרטי מהלקוח, לאחר שיאותר הגורם המתאים.

ישנן חריגויות שעלולות להשפיע על הסכום הסופי של ההזמנה, לדוגמא אם יש צורך לבצע מעקב אחר הגורם שיש לאתר או לחילופין יש צורך לבצע איתור בחו"ל. את כל הפקטורים הללו על הלקוח לקחת בחשבון ולהיות ערוך לקראת ההוצאה במידה ותהיינה תוצאות.

צרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות שירותים לעורכי דין, מלאו את הטופס הבא:

ההמלצה שלנו
URL בנייה וקידום אתרים
מאז שנת 2005 ועד היום, חברת URL בנתה וקידמה את אתריהם של משרדי עורכי דין רבים. עורכי דין אשר יפנו לחברה ויציינו שהגיעו דרך האתר LawService יזכו להנחה של 15%!
URL בניית אתרים